Ustalenie stałej opłaty za korzystanie przez przewoźników z przystanków komunikacyjnych z uwzględnieniem niedyskryminujacych zasad

W dniu 3 grudnia 2015 r. zapadł wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie w przedmiocie ustalenia stawki opłaty za korzystanie przez operatorów i przewoźników z przystanków komunikacyjnych. W wyroku tym zawarta została informacja dotycząca tego jak nie powinna być ustalana stała opłata za korzystanie przez przewoźników z przystanków komunikacyjnych:

"Ustalenie stałej opłaty i to w maksymalnej wysokości nie stanowi spełnienia ustawowej przesłanki jej określenia z uwzględnieniem niedyskryminujących zasad.

Ustalenie jednej stałej opłaty dla wszystkich przewoźników jest krzywdzące dla przewoźników wykonujących przewóz małymi pojazdami, gdyż muszą oni partycypować w ponoszeniu kosztów utrzymania przystanków w takim samym stopniu jak przewoźnicy realizujący przewozy "dużymi" pojazdami, mimo, że Ci ostatni przewoźnicy w większym stopniu przyczyniają się powstawania tych kosztów" (wyrok WSA w Krakowie z dnia 3 grudnia 2015 r., III SA/Kr 1283/15).

Masz pytania?

Skontaktuj się z naszym ekspertem

/
/

Udostępnij

Skomentuj

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Email addresses will be obfuscated in the page source to reduce the chances of being harvested by spammers.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.